Rehns BK arrangerar för tredje året i rad ICA cup riksfinal

ICA cup är en rikstäckande tävling som årligen korar Sveriges bästa skiddistrikt i ålderskategorin 13–14 år. Vi som arrangör håller med logi och mat från torsdag kväll till söndag och tävlingar fredag, lördag och söndag. Enligt förhandsanmälan räknar vi med ca 460 ungdomar och ca 100 ledare i år vilket är mer än tidigare år.

Arrangemanget är mycket uppskattat av åkare och ledare, sätter Rehns BK och Bollnäs på skidsveriges karta och ger en god inkomst till klubben. Samtidigt är arrangemanget rätt stort och krävande av oss som arrangör.

Vi behöver dig att hjälpa till som arrangör! Hör av dig till mig, Peter, eller direkt till någon områdesansvarig, där du känner att du kan och vill bistå.

Vi kommer även behöva hjälp några kvällar med olika förberedelser, plocka goodiebags, resa tält. m.m.

Läs mer på: www.icacup.se

Med vänliga hälsingar
Peter Rydesäter för Rehns BK
Tävlingsledare för ICA cup riksfinal

Detta som PDF>>

Tävlingsledare: Peter Rydesäter      0705606816   peter@rydesater.se
Marka:          Petra Nordh          0706595902   petra.nordh1@outlook.com
Boende/Mat:     Erik Lund            0706664163   eriklundh85@gmail.com
Banor:          Jonas Blomberg       0706364654   Jonas.segersta@gmail.com
Start/Mål ute:  Henrik Magnusson     0702279781   henrik.magnusson@snaeurope.com
Kansli:         Fredrik Terent       07030009447  fredrik@terent.se
                Stefan Svedberg      0703013467   freluga@gmail.com
Vallatält/
bygge/Arena:    Magnus Gisselman     070635310    Magnus.Gisselman@kedjeexperten.nttgroup.se
                Folke Lysell         0705742767   folke@lysell.nu
X
X